První cukrářský butik v Praze: Votre plaisir

Votre plaisir
Paris-brest

Konečně jsem navštívila cukrárnu Votre plaisir, kterou nedávno otevřeli v Soukenické. Těšila jsem se ohromně, protože něco podobného v Praze zatím chybělo. Tedy butiková luxusní cukrárna, kde kupujete dortíky připomínající spíš vypiplané umělecké dílo. A jaký byl dojem? Tady malý report z návštěvy.

Musím přiznat, že objevit obchůdek se mi podařilo až na podruhé. Prvně jsem ho úplně minula a nevšimla si. Když do obchůdku vkročíte, obklopí vás minimalismus, černá a šedá barva až na onu exkluzivní nasvícenou vitrínku s dortíky. Působí to moc dobře. Potkaly jsme tu i majitele, manžele. Dortíky připravuje přímo pán a paní pomáhá. Možná byste si mysleli, že dortíků jsou přejedení, ale tak to není. Směle je prý mlsají den co den.
Velmi mile mě překvapila obsluha, slečna moc dobře ví co nabízí a postupně nám všechny dortíky představila. Vyjmenovala tak snad nějakých 15 druhů. Takové dilema! Co si dát když se vám líbí všechno?
Votre plaisir
Choux s rumovým boostem volá dej si mně!
Podobně jako IF Cafe i tady z počátku sází zejména na jeden typ dortíků. V IF to jsou různé druhy mouse, Votre plaisir má pro změnu choux. Pro mě osobně daleko chutnější dortíky, jejichž základem je odpalované těsto. Nakonec jsme vybraly choux slaný karamelmille feuille, Paris-brest a makronku. Paris-brest vypadalo obzvlášť krásně, chuť byla výrazně lískooříšková. Choux slaný karamel, ten byla trochu výzva jíst, pro mě tam bylo až příliš hutného krému a méně dortíkového korpusu. Mille feuille jsme celý rozbily (to jinak jíst nikdy nejde :), chutnal nám korpus i vanilkový krém. Makronka povedená a úplně v pořádku, příjemná chuť, lehce po maracuje.
Votre plaisir mille feuille
Mille feuille

Shrnuto a podrtženo: prostředí je působivé, nechá vyniknout dortíkům. Musí působit exkluzivně, cena je butiková. Vše, včetně fermentované limonády, stálo téměř 500 Kč a některé dortíky stojí přes 100 Kč. Řekla bych, že vizuálna je tu tolik, že samotná chuť vás potom už příliš nepřekvapí. U nás se „wau“ konalo při příchodu, ale dortíky nám potom nepřipadaly nijak zvlášť skvělé. Vzhledem k opravdu vysoké ceně bych chtěla mít „wau“ i na jazyku. Přesto je Votre plaisir prvním místem svého druhu, je to hezký zážitek.

Votre plaisir
makronky

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/88818/virtual/www/domains/tomichutna.cz/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here