Snadné a rychlé! Smažená cuketa se salátem

Blíží se nám sezona cuket. Bývá jich tolik, že nevíme co s nimi a přidáváme je potom úplně všude. Do sekané, karbanátků a dokonce i do sladkých buchet. Přitom nejlépe si cuketu užijete daleko snadněji. Usmažte si cuketové hranolky tak, jak to mají rádi Italové! Je to snadné a hotové vážně za pár minut.

Smažená cuketa

Ingredience na smaženou cuketu (4 porce)

  • olivový olej vhodný na smažení (snese vysokou teplotu)
  • střední cuketa (příliš velká nebývá moc dobrá) 600 g
  • sůl
  • 2 našlehaná vejce 
  • mouka 2 lžíce
    + jako příloha chleba s majonézou, nebo třeba salát

Jak usmažit cuketu

Nejdříve si připravte cuketu. Loupat ji nemusíte, stačí dobře omýt. Konce cukety odřízněte. Rozpulte a vydlabejte střed ze zrníčky a ty vyhoďte (pro smažení je příliš vodnatý). Cuketu rozdělte asi na tři části a z každé nakrájejte hranolky.

IMG_6269s

Těstíčko na smaženou cuketu

Smíchejte vejce s moukou, vytvořte hladké těstíčko. Osolte ho. Rozpálit dejte na pánev olej. Cuketku obalte v těstíčku jakmile se z oleje začíná lehce kouřit. Postupně cuketu pouštějte do pánve. Chce to hbitost a rychlost, aby vám těstíčko příliš neokapalo. Smažíme jen pár minut (4-5), než budou cuketky do zlatava. Je třeba to poctivě hlídat.

Smažení cukety

Usmažené cuketky vyndejte na papír, aby okapal olej, ihned posolte (nebo i opepřete) a podávejte ještě hodně teplé. Je to rychlá lahůdka, prima vegetariánská varianta večeře. Nejlepším doplňkem k cuketě je podle mého čerstvý salát s balsamico zálivkou.

Smažená cuketa

Odkud mám recept

Recept je z knížky Dva italští gurmáni, od Antonia Carluccia.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/88818/virtual/www/domains/tomichutna.cz/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here