Jak mi chutnal Berlín: tipy na kavárny a restaurace

Zima byla dlouhá a jaro pořád nikde. I přesto jsem se v březnu vydala na chutný výlet do Berlína společně s Hořkosladkou. Cílem bylo navštívit populární místa, ať už restaurace, kavárny nebo skybary. A jak to dopadlo? Výborně, vím kam se příště v Berlíně vrátit a teď se s vámi podělím o ty nejchutnější zážitky.

Oběd a večeře v Berlíně

V Berlíně je z čeho vybírat, jen je třeba dávat pozor na otevírací dobu, která je o víkendech omezená. Na obědě jsme se vcelku náhodně ocitly ve francouzské kavárno-restauraci Bâteau Ivre, která si rozhodně na nic nehraje. Je stylově ošuntělá (o stoly se tu roztrhaly nejedny punčocháčky) a kreativní (na stropě visí krásné lucerny). Je to ideální místo pro snídani a lehký oběd. My si daly quiche se salátem, jídlo bylo levné a dobré, voda z kohoutku samozřejmostí. Podobnou francouzskou kavárnou je Cafe Fleury, které je o něco elegantnější. Sem chodí Berlíňané na skvělé snídaně, francouzské bagety, saláty a polévky.

Quiche

Když chcete hodně ochutnávat, neobejdete se bez svačiny. Na tu jsme v sobotu zamířily do oblíbeného Cô Cô – bánh mì deli, kde dělají vietnamské bagety. Můžete si tak dát bun chu do bagety. Levné, rychlé a dobré. Oproti ryze vietnamským bistrům je tohle velmi moderní místo, rozhodně nečekejte nic autentického.

Vietnamská bageta

Na večeři jsme navštívily místní klasickou steakovou restauraci Grill Royal. Je to velká restaurace, která na nás od začátku působila jako pánský klub. Vedle u stolu 15 chlapů, na zdech fotky nahých dam, bar, kuřárna. Steak, který jsem si dala byl rozhodně jedinečný. Jmenoval se temmener queen, původem z volného německého bio chovu. Lístek sliboval extra šťavnatý a prorostlejší steak. Když jsem steak ochutnala, dost mě to zarazilo. Tolik „krávy“ jsem ještě z žádného steaku necítila. Intenzivní aroma a výrazná chuť byla výjimečná. Tak moc, až jsem si k tomu musela dát chleba, protože maso bylo tučnější a bez přílohy se sníst nedalo. Obsluha byla vcelku neformální a se vším rychle hotová, v tomhle podniku byste čekali lepší servis. Podobně jako v Čestru i tady máte zajímavou podívanou, je vidět do kuchyně i na zrající steaky.

Potraviny pro gurmány s odpočinkem ve vinárně

V sobotu dopoledne jsme se byly projít a pokochat se po luxusní nákupní galerii Lafayette. Úplně dole mají velmi dobrou kavárnu a prodejnu potravin. Nakoupila jsem úžasný Kusmi tea, džem mango vanilka a pár dalších dobrot. Najdete tu širokou nabídku koření, hořčic (s brandy, lanýžem…), různě ochucených solí a dokonce i koncentrovaných vývarů. Hned vedle jsme potom objevily Oyster bar a vinárnu. Ústřice jsme si nedaly, ale u vína jsme si příjemně odpočinuly.

Kam na nejlepší kávu

Velká chvála se pěje na kavárnu The Barn. Praží si vlastní kávu a tu si můžete koupit i domů. Kavárnička je hezká a malinká. I když je to ráj pro milovníky kávy, neviděla jsem tam nikoho, kdo by si dal čisté espresso. To moje chutnalo nezvykle, totiž po zeleninovém džusu. To je na kávě vážně zábavné, kolik chutí vám dokáže připomínat. Domů jsem z Barnu přivezla takovou kávu, že na ní budeme ještě dlouho vzpomínat. Káva Palma real měla na obale popisek: „Sladké jahody a letní ovoce, ovocná s příjemnou kyselinkou“. Když jsme ji otevřeli, v bytě se nám v tu ránu rozvoněly jahody. Vážně nádherný zážitek!

Něco sladkého po francouzsku

Není výletu bez dortíků. V Berlíně mají i svoje sladké speciality, málokdo ví, že berlínskou specialitou je trdelník. Já hledala ale něco francouzského, dortíkový ráj. Našla jsem. Albrechts Pattiserie má po Berlíně pár poboček a uvnitř najdete nádherné kousky francouzského cukrářství. Ochutnali jsme toho spoustu (kdy jindy se návštěva poštěstí, že?), nejúžasnější byl dortík Princess s marzipánem a dortík s bílou čokoládou a mučenkou. Dortík s malinami opět netrumfl ten můj ulovený kdysi v Provence.

Pattiserie

Za výhledem do sky baru!

Když se chcete porozhlédnout po Berlíně z výšky, můžete navštívit televizní věž na Alexandr platz. V Berlíně je ale také hromada sky barů. Původní plán zněl jasně, navštívit 10 nejlepších berlínských skybarů. A protože jsme na to měly jen dva večery a protože se jeden skybar nacházel přímo v našem hotelu, navštívili jsme jeden jediný bar. Plán tedy nevyšel a zbytek skybarů necháváme na příště. Které jsou ty nejlepší najdete na našem seznamu na Foursquare. Chvíli to vypadalo, že na bar chodíme hlavně kvůli oříškům, ale jejich malinové koktejly chutnaly dobře i bez arašídů :)

Koktejl ve Skybaru Andels hotelu

Na příště máme ještě spoustu míst k návštěvě. Uvidíme, kam nás to zavane. Pokud chcete více tipů na restaurace a kavárny, mrkněte na náš Foursquare seznam.

Byli jste v Berlíně? Co dobrého byste doporučili na příští návštěvu?


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/88818/virtual/www/domains/tomichutna.cz/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here