Jak jsme testovali zmrzliny

Zaujala mě tůhle diskuze u Cuketky o pravých (mlékových, smetanových) a méně pravých (rostlinné tuky) zmrzlinách. Rozhodla jsem se otestovat jich několik a rozhodnout se, kterou máme nejradši.

Ve výběru byly víceméně vanilkové zmrzky. A které že jsme otestovali?

Cart d´Or jsme ani netestovali, je to hlavně směs z rostlinných tuků.

Test zmrzlin

Vytáhli jsme zmrzky a postupně ochutnávali. Manžel netušil co jsou zrmzliny zač, já ano.

1. Mövenpick 

Romča: „Výborná, prostě dobrá zmrzka.“

: „Krémová, lahodná vanilková.“

Výrobce: „Kvalita Bourbonské vanilky z Madagaskaru, kterou při její výrobě používáme a dále šetrný způsob jejího zpracování. Nejprve z lusků Bourbonské vanilky získáme esenci a potom jsou semínka (pouze semínka) přidávána do zmrzliny.“ 

Složení: Smetanová s odstředěným mlékem s pravou vanilkou – esence i semínka.

2. Pinko vanilkovo-pistáciová

Roman: „Ty jo, citronová….. NE! Limetková!“

Já: „Úplně lehká a osvěžující, kde tam je ale proboha pistácie? Tohle jsou citrusy, je to kyselé.“

Výrobce: „V malé vesnici Bojanovice u Prahy se italská rodina Sarafini rozhodla vybudovat výrobnu zmrzliny (1991). Tato malá výrobna produkovala nevelký obrat zmrzliny, výhradně z italských receptur a surovin, které měly v porevolučním období velký úspěch u pražské klientely luxusních restaurací, pizzerií a cukráren.“

Složení: Polotučné mléko, máslo, barviva a pistác. a jenom vanilk. aroma.

3. Spar natur pur bio vanilková

Výrobce: Nic neříká…

Romča: „Hm, zvláštní… asi oříšková.“

Já: „Je jemná, ale kazí to divná pachuť na konci.“

Složení: Odstředěné mléko, sušené odstředěné mléko, smetana, rozemleté bourbonské lusky vanilky, může obsahovat stopy sóji, ořechů.

Verdikt – kterou si koupit zrmzlinu

Do mističky jsme si po ochutnávce dali zmrzku od Mövenpicku. Ta byla sice nejhutnější a působila nejtučněji, ale byla rozhodně nejvanilkovější a přitom chutově jemná a sympatická.

Zmrzlina Pinko měla nejlehčí a nejpříjemnější konzistenci, ale ta chuť nás dost zklamala – nemá to co dělat ani s vanilkou natož s pistácií. Čistě vanilkovou ale možná zkusíme, i přes tolik barviv a odpudivě žluté barvy.

Poslední zmrzka Spar natur pur je tak moc BIO, že už ji spíš nekoupíme. Není to úplně poctivá zmrzka, takže má trochu divnou pachuť (asi ze sušených ingrediencí). Ale když chcete bio, bude fajn.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/88818/virtual/www/domains/tomichutna.cz/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here