Kde koupit kvalitní vánoční cukroví

Kupovat nebo nekupovat vánoční cukroví? Domácí je přeci nejlepší a péct ho je velká zábava. Souhlas. Ale co když jste na pečení úplně leví a nebo vůbec nemáte čas? Potom si ho kupte, je to snadné a nemusí to být špatné. Dorty a zákusky si také kupujeme a to nám divné vůbec nepřipadá.

Pár důvodů proč koupit vánoční cukroví

 • ochutnáte více druhů a nestrháte se
 • můžete se inspirovat a srovnat to s vlastním cukrovím
 • nepřejíte se, protože si objednáte omezené množství
 • je to zábava, ochutnejte jaké cukroví pečou profíci

Pro dobré cukroví ale nestačí skočit do supermarketu, je třeba najít kvalitu. Cukroví můžete koupit u známých cukrářů, kaváren a nebo z menších pekáren. Objednávky přijímají obvykle do 10. prosince.

Kde koupit vánoční cukroví (rok 2013)

Existují místa, kde vzniká cukroví s láskou, skoro jako byste ho pekli doma. Já alespoň jedno z nich letos vyzkouším (a možná bude recenze). Tady je několik tipů, kde cukroví koupit. Máte vlastní tip? Podělte se v komentářích.

Erhartova cukrárna

Cukroví z Erhartovi cukrárnyTo je ta pražská cukrárna s tradicí. A mají i vánoční cukroví. Vanilkové rohlíčky, linecké, perníčky a spousta dalšího. Cukroví působí tradičně, je hodně zdobené a pro někoho možná trochu kýčovité. Přesně takhle vypadalo cukroví od babiček. V 500 g krabičce si odnesete neuvěřitelných 15 druhů za 280 Kč. Objednat můžete do 9. 12.

 

Pekárna Zemanka

Cukroví od Zemanky
Můj favorit. Zemanka je pekárna, která peče poctivé pečivo a sušenky z bio ingrediencí. Sušenky jsou výborné a tak se snad i cukroví povede. Objednat si můžete 500 g krabičku do 10. 12. v prodejnách v Praze a nebo Freshbedýnkách. Cena 270 Kč. Navíc mají velmi dobrý výběr druhů. Rohlíčky, linecké, kokosky, to mi chutná!

Café Savoy

Cukroví ze Savoye
I v café Savoy pečou. Bálíček má 500 g a obsahuje pět druhů: mandlové rohlíčky, linecké s jahodovou marmeládou, kakaové linecké s meruňkovou marmeládou a čokoládou, třené banánky s karamelovým krémem a rumové kuličky s kokosem. A cena? Luxusnější – 350 Kč, objednávky do 10. 12.

Myšákova cukrárna

Cukroví od Myšáka Vy z vás, kterým doma cukroví zmizí předčasně, máte ještě možnost objednat cukroví 18. 12. A to od slavného Myšáka. Mají 7 poctivých druhů cukroví, třené rohlíčky, linecké a další klasiku. 500 g za 440 Kč.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/88818/virtual/www/domains/tomichutna.cz/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

3 COMMENTS

 1. Dobrý den Lucko,

  zaujal mě Váš blog o vaření a rád bych Vám touto cestou nabídl spolupráci s komunitním kuchařským webem TradičníRecepty.cz. Rádi bychom našim návštěvníkům kromě mnoha chutných receptů nabídli i něco navíc.

  Tím by mohla být právě Vaše osoba, která by všechny fanoušky vaření jako správný průvodce provedla světem jídla a informovala o všem novém i starém.

  Pokud byste chtěla rozšířit počet svých fanoušků a spolupracovat na inovativním projektu o vaření, neváhejte mě kdykoliv kontaktovat a můžeme se dohodnout na spolupráci.

  S pozdravem a přáním hezkého dne,

  Jiří Poláček
  Marketing Coordinator
  jiri@ibrands.cz
  + 420 730 169 851

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here